564
1192256
Émile Regnault de Maulmain
(1836-1897)
Émile regnault de maulmain, falkjakt.

Falkjakt

Signerad E. Regnault och daterad -82. Olja på duk 32 x 47 cm.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

3 711 - 4 638 EUR

Klubbat pris:
36 000 SEK
Proveniens

Privat samling, Helsingfors.

Om auktionen
Kontakta specialist
Cecilia Berggren
Cecilia Berggren
Specialist grafik, klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 611 69 32