587
1170335

Olof Hermelin

(Sverige, 1827-1913)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
Olof Hermelin
(Sverige, 1827-1913)

Olof Hermelin, olja på kopparplåt, signerad O. Hermelin och daterad 1901.

Vintermotiv. 35 x 32 cm.

Proveniens

Carl-Eric Björkegrens samling.
Svensk privatsamling.