592
1190521

Niclas Lafrensen d.y.

(Sverige, 1737-1807)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Niclas Lafrensen d.y.
(Sverige, 1737-1807)

”Christian Christian Dybeck (1753-1834)” (1753-1834)

Miniatyr. Signerad Lafrensen och daterad 1799. Gouache på ben 7 x 5,5 cm. Samtida innefattning i guld stämplad 1799 av Friedrich Fyrwald (verksam i Stockholm 1786-1813).