69
1196298

SPEGELLAMPETT, för två ljus, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
2 210 - 3 090 EUR
2 300 - 3 220 USD
Klubbat pris
30 000 SEK

Förgylld och bronserad. Ljusarmar av mässing. I ramen infällt spegelglas. Dekor av blommor och blad. Med Stockholmshallstämpel 17.. Höjd 83, bredd 37 cm.

Senare ljusarmar.