703
1187221

SNUSFLASKOR, sex stycken, glas. Kina, Sen Qingdynasti resp 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av en i röd korgimitation, höjd 6,5 cm, en i grönt överfångsglas, höjd 5,5 cm, en i vitt överfångsglas, höjd 6,5 cm, en i aubergine färgat överfångsglas, höjd 6,5 cm. Två insidesmålade flaskor, höjd 7,5-8 cm.

Slitage. Ett lock har lossnat från sin spatel.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

68. Olivier Mourgue, liggfåtölj, "Djinn", Airborne, Frankrike 1960-tal.
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Budhistorik
16 000

ditt bud
15 000

ditt bud
14 000

ditt bud
13 000

ditt bud
12 000

ditt bud
Aktuellt bud:
16 000 SEK