720
1183811

OKÄND KONSTÄR, akvarell och tusch. Två blad ur samma album. Qingdynastin (1664-1912).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Landskap med figurstaffage. Med sigillmärken. Motivens mått 22,5x26 cm. Mått med ram 42x49 cm resp 33x38 cm.

Fläckar, ej examinerade ur ram.

Proveniens

Inköpta på Bukowskis efter försäljing på Ekolsund, Carl Kempe.