75
1182359

SPEGEL, av Nils Sundström (mästare i Stockholm från 1757), daterad 1770, rokoko.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Förgylld och bronserad. Dekor av blommor och akantusblad. Signerad NS under krona. Med Stockholm hallstämpel 1770. Höjd 118, bredd 50 cm.