777
1197897
VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Vas, porslin. qingdynastin, 1700-tal.

Cylindrisk med hög uppdragen hals. Dekor i s.k. powder blue med förgylld dekor. Höjd 23 cm.

Slitage av förgyllning.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

2 783 - 3 711 EUR

Lägg ditt bud
Inropsuppdrag och budgivning under auktionen kräver för detta föremål ett förgodkännande. Välkommen att kontakta preregistration@bukowskis.com för mer information eller läs mer på auktionens informationssida.
Proveniens

With old inventory mark to base that reads G H Clarke, Jan 8 1947. no42.

Om auktionen
Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02