78
1183462

SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Förgylld och bronserad, samt delvis bemålad. Krön med figurmedaljong. Dekor av ekkvistar. Höjd 164, bredd 67 cm.

Mindre dekoravslutning längst ner senare.