898
1195233
vAS, porslin
Vas, porslin. transition, 1600-tal.

Bronsmonteringen 1800-tal. Dekor i underglasyrblått av figurscen med män i trädgård. Höjd vas 36 cm, höjd totalt med lampmontering 76 cm.

Lagad. Sprickor.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 391 - 1 855 EUR

Lägg ditt bud
Inropsuppdrag och budgivning under auktionen kräver för detta föremål ett förgodkännande. Välkommen att kontakta preregistration@bukowskis.com för mer information eller läs mer på auktionens informationssida.
Proveniens

Bronze mount marked Hadrot, 14, Rue des Fres Montmartre.

Om auktionen
Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02