9
1183457

BYRÅ, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
3 970 - 4 410 EUR
4 140 - 4 600 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Längd 90, bredd 52, höjd 81 cm. Nyckel finns.