Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
8
1180085

BYRÅ, av Anders Scherling (mästare i Stockholm 1771-1809), sengustaviansk.

Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
3 390 - 4 360 EUR
3 880 - 4 990 USD
Klubbat pris
98 000 SEK

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor, varav den översta med tre smålådor. Lilla mittlådan signerad "ASL". Längd 94, bredd 50, höjd 84,5 cm. Nyckel finns.

Nyckel finns.