92
1196610

KANDELABRAR, för två ljus, ett par, empire, 1800-talets början.

Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 300 - 6 180 EUR
5 530 - 6 450 USD
Klubbat pris

Förgylld och patinerad brons. Stående Viktoria på klot hållande ljuspipor. Höjd 36,5 cm.

Ljusmanschetter saknas.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

80. Petra Benndorf, skulptur, "Objekt Gemustert", Tyskland 2017.
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
4 500 SEK