Prenumerera på vårt nyhetsbrev

92
1196610
KANDELABRAR, för två ljus, ett par, empire, 1800-talets början.
Kandelabrar, för två ljus, ett par, empire, 1800-talets början.

Förgylld och patinerad brons. Stående Viktoria på klot hållande ljuspipor. Höjd 36,5 cm.

Ljusmanschetter saknas.

Utropspris:

60 000 - 70 000 SEK

5 566 - 6 494 EUR

Om auktionen
Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37