93
1190531

CASOLETTER/LJUSSTAKAR, empire, 1800-talets början.

Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
2 480 - 2 660 EUR
2 620 - 2 810 USD
Klubbat pris

Förgylld brons och gul marmor. Urnformade, med hänklar och egyptiserande maskaroner. Vändbart lock med ljuspipa. Höjd 31 cm.

Marmorlagningar, mindre marmornagg.