94
1188936

KANDELABRAR, för tre ljus, Frankrike, 1800-talets början, empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Bevingad figur uppbärande kopplade ljusarmar. I mitten fackla med eldslåga. Höjd 52 cm.

En ljusarm av, ställvis slitage.