96
1165202

KANDELABRAR, för två ljus, ett par, nyrokoko, 1840-tal.

Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1 410 - 1 590 EUR
1 470 - 1 660 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Kopplade löstagbara ljusarmar. Vridet skaft med dekor av drake. Fot ornerad med musslor, snäckor och rocailler. Höjd 38 cm.

En ljusarm lagad.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

333. Mamma Andersson, "Storverk".
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
Budhistorik
390 000

ditt bud
Aktuellt bud:
390 000 SEK