Important Winter Sale 621

7 föremål
692. SKULPTUR, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
691. SKULPTUR, sten. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
657. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
693. SKULPTUR, nefrit. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
751. SKULPTUR, lergods. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
698. SKULPTUR, soapstone. Kina, sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
696. SKULPTURER, ett par, sten. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK