Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
1085
1224177

Patrik Andersson

(Sverige, Född 1964)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Patrik Andersson
(Sverige, Född 1964)

"Mini Andén", 2001

Signerad Patrik Andersson a tergo. Pigment print på Hahnemühle Fine Art Paper monterad på aluminium 24 x 38 cm.

Proveniens

Sandeng Gallery, Göteborg.