178
1208381

Kaisa Melanton

(Sverige, 1920-2012)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 330 - 1 600 EUR
1 400 - 1 680 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Kaisa Melanton
(Sverige, 1920-2012)

VÄVD TAPET, "Ön", gobelängteknik, ca 200-201 x 111,5-112,5 cm, signerad AB MMF KM

(AB Märta Måås-Fjetterström, Kaisa Melanton). Komponerad 1972. Kvitto från Märta Måås-Fjetterström AB i Båstad på 5.640kr 23/6-77, och etikett medföljer.

Obetydligt slitage, något smutsig.