264
1227414

Sideboard, Swedish Grace, 1930-tal, sannolikt utfört av J.O Widegren, Nyköping 1934

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Välvd front med tre lådor, geometrisk intarsiadekor i olika träslag, kantbård i zebrano, märkt invändigt J.O Widegren, Nyköping 1934, i blyerts höjd 76 cm, bredd 121 cm, djup 48 cm.

Smärre slitage och fanérskador.