270
1191495

Carl Fagerlund

(Sverige, 1915-2011)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Carl Fagerlund
(Sverige, 1915-2011)

Spegel, Orrefors ca 1940-50-tal, Swedish Modern.

Rektangulär ram med gjutna glasplattor, 81 x 61 cm.

Obetydligt slitage.

Formgivare