295
1216660

UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, "Vilstol / jaktstol 204" fåtöljer, ett par, Luxus Vittsjö, 1960-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Stomme i ek, sits och rygg i cognacsfärgat läder, etikettmärkta MADE IN SWEDEN BY LUXUS VITTSJÖMÖBEL DES UNO - ÖSTEN KRISTANSSON, höjd ca 77 cm.

Smärre slitage och fläckar.