363
1236089
Sivert Lindblom
(Sverige, Född 1931)
Sivert lindblom, "självbild 1".

"Självbild 1"

Signerad SL, numrerad 9X, daterad -86. Brons, höjd 15,5 cm. Gjutarmärkt Herman Bergman Cire Perdue.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

759 - 949 EUR

Klubbat pris:
7 000 SEK
Tilläggslista

Numrerad 9X.
I den tryckta katalogen har bilderna för katalognummer 363 och 364 blivit förväxlade. Den större skulpturen har utrop 12-15 000kr och den mindre 8-10 000kr.

Proveniens

Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare.

Om auktionen
Kontakta specialist
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89