364
1236087
Sivert Lindblom
(Sverige, Född 1931)
Sivert lindblom, "självbild 2".

"Självbild 2"

Signerad SL, numrerad 5/6. Brons, höjd 43 cm. Gjutarmärkt H. Bergman Cire Perdue.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 139 - 1 423 EUR

Klubbat pris:
10 000 SEK
Tilläggslista

I den tryckta katalogen har bilderna för katalognummer 363 och 364 blivit förväxlade. Den större skulpturen har utrop 12-15 000kr och den mindre 8-10 000kr.

Proveniens

Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare.

Om auktionen
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89