"Självbild 2"
Signerad SL, numrerad 5/6. Brons, höjd 43 cm. Gjutarmärkt H. Bergman Cire Perdue.
I den tryckta katalogen har bilderna för katalognummer 363 och 364 blivit förväxlade. Den större skulpturen har utrop 12-15 000kr och den mindre 8-10 000kr.
Inköpt direkt från konstnären av nuvarande ägare.