11
1235328

BYRÅ, av Anders Scherling (mästare i Stockholm 1771-1809), Sengustaviansk.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av vit marmor. Tre lådor. I den översta lådan två smålådor, varav en signerad ASL. Längd 69, bredd 48, höjd 85 cm. Nyckel medföljer.