12
1223576
SKRIVBYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
SkrivbyrÅ, stockholmsarbete, 1700-talets slut, sengustaviansk.

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av grå kalksten. Fyra lådor varav den översta med utvikbar lådfront framför fyra små lådor. Längd 91, bredd 49,5, höjd 91 cm. Nyckel medföljer.

Utropspris:

35 000 - 40 000 SEK

3 302 - 3 774 EUR

Om auktionen
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61