151
1217161

Johan Söderdahl, bröllopsbägare, daterad 1770, silver, Söderköping 1770.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris

Delvis förgylld, konande, på räfflad fot, vågband, stämplad lambrequin samt graverade initialer och datering i bladkartusch under krona. Höjd 19 cm, vikt 398,5 gram.