175
1211144

VÄVD TAPET, "Pastoral scen", gobelängteknik, ca 275,5-278,5 x 407 cm, Aubusson, Frankrike omkring 1700-talets mitt.

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris

Polykromt landskap med ett par bland träd och blommor samt får, hund och fåglar vid sjö. I fonden kvarn och bro med man med oxe. Bård med akantusblad, voluter och stiliserade blommor. Ull och silke. Fodrad.

Något ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, fläckar, lagningar, ivävningar, smärre bristningar och skador.

Gods och Gårdar, våren 2018.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

86. Patek Philippe, Ellipse, ca 1997.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
55 000

ditt bud
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
Aktuellt bud:
70 000 SEK