176
1236164

VÄVD TAPET, FRAGMENT, gobelängteknik, ca 36,5 x 59,5 cm, sannolikt Frankrike omkring 1700.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
441 - 618 EUR
460 - 645 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Monterad på kudde. Polykrom dekor av maskaron, frukt och blommor. Ull och silke.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar, smärre skador och bristningar.