196
1223152

MEDITATIONSMATTA, semiantik Kinesisk, möjligen Ningxia, ca 209,5 x 71,5 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris

Tre rutor. Orange botten med mörkblå medaljong med dubbel vajra samt i hörnen polykroma symboler och rankor. Gul bård med blommönster och pärlor.

Något slitage och smutsig, fläckar, smärre fällningar, iknytningar, obetydliga skador. Långsidorna med smärre trampveck, kortsidorna senare.