201
1232822

MATTA, semiantik, Kirman, ca 362,5 x 265 cm

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Benvit botten med tätt polykromt mönster blomslingor. Benvit huvudbård med blommande träd,

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar. Långsidorna med trampveck och smärre skador, en kortsida saknar några knutrader.