Arne Jones E1299
209
1223151

MEDITATIONSMATTA, semiantik Ningxia, Kina, ca 115,5-116,5 x 60-61 cm.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris

Två rutor. Terrakottafärgad botten med polykrom molnmedaljong och hörnornament med moln. Gul bård med pärlor.

Ställvis något slitage, obetydliga fläckar och skador. En långsida med lagning, en senare kortsida.