24
1233251

TEBORD, med fajansbricka, 1700-talets slut, Sengustavianskt.

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 490 - 14 200 EUR
10 900 - 16 300 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fajansbricka med monokrom dekor i sepia av Drottningholms slott efter E. Martin. Ställ i mahogny med skuren dekor med pärlstav. Brickan längd 88, bredd 61 cm. Total längd 108, bredd 80, höjd 77 cm.

Lagningar.