241
1196815

GINFLASKA, glas. Holland, med sigill från J H HENKES, 1800-tal.

Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
221 - 265 EUR
230 - 276 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märkt med sigill med trana med syrsa i näbben samt texten J H HENKES. Höjd 28,5 cm.

Slitage, sigillet med nagg. Anlupet glas.