242
1204416

GLASSERVIS, 72 delar. Kosta, Odelberg, 1900-tal.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 910 - 2 870 EUR
2 170 - 3 250 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Modell utan förgyllning. Bestående av 16 champagneglas, höjd 16,2 cm, 17 vitvinsglas, höjd 12,5 cm, 15 dessertvinsglas, höjd 10,5 cm, 16 selterglas, höjd 9 cm, åtta vinglas, höjd 13,5 cm. Rutslipad dekor.

Slitage. Nagg.