Madeleine Pyk – en samling F769
313
1227075

Robert Motherwell

(USA, 1915-1991)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 900 EUR
1 640 - 2 180 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Robert Motherwell
(USA, 1915-1991)

"Harvest with two stripes"

Färglitografi, pochoir och collage, 1973, signerad med blyerts och numrerad 21/55. Utgiven av Gemini G.E.L med deras blindstämpel. 76 x 30,3 cm, bladstorlek 89 x 47 cm

Gemini Publication Sequence Number 476.