394
1211154

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

"Sädeskylar mot Omberg"

Signerad Eugen och daterad 1938. Akvarell och tusch på papper 28 x 45 cm. Även betitald och daterad på etikett a tergo.

Proveniens

Sven och Maudie Oleruds samling.