395
1221785

Per Ekström

(Sverige, 1844-1935)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 660 - 3 110 EUR
2 780 - 3 240 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Per Ekström
(Sverige, 1844-1935)

"Solnedgång över Alvaret"

Signerad P. Ekström. Olja på duk 65 x 100 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 502, "Internationella Höstauktionen", 27-29 november 1996, kat nr 23; privat samling (förvärvad på ovanstående auktion).