407
1234174

Olof Krumlinde

(Sverige, 1856-1945)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 590 - 1 770 EUR
1 660 - 1 840 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Olof Krumlinde
(Sverige, 1856-1945)

Gondoler vid Markusplatsen, Venedig

Signerad Olof Krumlinde. Olja på duk 37,5 x 48 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 559, "Höstens Klassiska", 7 december 2010, kat nr 125; privat samling.