408
1226912

Carl Johansson

(Sverige, 1863-1944)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 400 - 7 190 EUR
5 650 - 7 530 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Carl Johansson
(Sverige, 1863-1944)

Vinterlandskap med fiskare

Signerad Carl Johansson och daterad Gnesta 1891. Olja på uppfodrad duk 87,5 x 133 cm.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum och Konstakademin i Stockholm.