417
1226143

Aert Schouman

(Nederländerna, 1710-1792)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Aert Schouman
(Nederländerna, 1710-1792)

"Een Berg Eend nog mitt half levens groot"

Signerad A.S. och daterad 1755 a tergo. Akvarell 32 x 24,5 cm.