434
1182386

Terrick Williams

(England, 1860-1936)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
13 200 - 15 400 EUR
13 800 - 16 100 USD
Klubbat pris
175 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Terrick Williams
(England, 1860-1936)

"Moonlight, Venice"

Signerad Terrick Williams. Olja på duk 71 x 107 cm.

Proveniens

Avskedsgåva till anställd vid Alvenius Industrier, Eskilstuna, cirka 1959-60; därefter i arv inom familjen.