1235249
BYRÅ, Frankrike 1700-talets mitt, Louis XV.
ByrÅ, frankrike 1700-talets mitt, louis xv.

Fanerad med bl a rosenträ och jakaranda. Skiva av gul och blågråspräcklig marmor. Svängd bukig form med två lådor. Längd 120, bredd 56, höjd 85 cm.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 358 - 2 830 EUR

Klubbat pris:
20 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61