520
1222855

Kitty Lange Kielland

(Norge, 1843-1914)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 060 - 8 830 EUR
7 370 - 9 210 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Kitty Lange Kielland
(Norge, 1843-1914)

Fjällandskap

Signerad Kitty L Kielland och daterad 1898. Olja på duk 64 x 109 cm.

Proveniens

Georg Mörch Kunsthandel, Oslo; Herr R. Sotamaa, Laukaa, Finland (förvärvad genom ovanstående 22 juni 1965); privat samling.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

103. Patek Philippe, Calatrava, ca 1962.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
65 000

ditt bud
Aktuellt bud:
65 000 SEK