582
1205713

RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, 16/1700-tal.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 900 - 2 850 EUR
2 170 - 3 260 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tripod med uppsvängda hänklar. Arkaiserande modell med dekor i relief av fåglar och stilieserade mönster. Höjd 27 cm.

Hänklar med brott, sprickor. Slitage, anlupen.

Proveniens