63
1223795

SPEGEL, av Niclas Meunier, Stockholm (verksam 1754-1797), Rokoko.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad spegel. Signerad NM samt med Stockholms hallstämpel 1778. 116 x 48 cm.

Dekorlagning, ramglas med sprickor.