703
1227278

TALLRIKAR, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i imarifärger av blommor samt med fabeldjur. Metallskodd kant. Diameter 23,5 cm.

En med kantlagning. Slitage. Senare förgyllning.