711
1225220

FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund, djupt med dekor i famille rosefärger av flodlandskap med figurer och byggnader. Diameter 40 cm.

Nagg, slitage, nötning. En metallmontering fäst på baksidan.