712
1176978

TALLRIKAR, 12 stycken (6+6), kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sex djupa och sex flata. Dekor i relief efter Meissen modell, europeiserande blommor i famille rosefärger. Diameter 23 cm.

Nagg, slitage. En tallrik med spricka.